Gdzie i jak wykorzystuje się kabel koncentryczny?

Automatyka dla przemysłu

Zamów kabel koncentryczny na https://telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne.

W zdecydowanej większości mieszkań znajduje się odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas lubi od czasu do czasu obejrzeć porywający program lub profesjonalnie przygotowany serwis informacyjny. By jednak odbiór programów był możliwy, konieczne jest wykonanie właściwego podłączenia. Stosuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które aktualnie znaleźć można bez problemu w sklepach mających w swojej ofercie artykuły do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – jakie cechy go wyróżniają?

W sprzedaży znaleźć można obecnie bardzo różne kable koncentryczne, cechujące się nieco innymi parametrami. Podstawowy podział wyróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości powinien zwrócić uwagę na jego najbardziej istotne parametry. Znaczenie mają dopasowanie i tłumienie, które zapewnia odbiór sygnału telewizyjnego na wysokim poziomie. Rewelacyjnym wyborem są kable wykonane w technologii Tri–Shield. Jej wykorzystanie powoduje, iż przewód odznacza się klasą „A” ekranowania oraz ochrania sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą poważnie wpływać na jakość obrazu. Kable koncentryczne przodujących firm doskonale sprawdzają się nie tylko w modernizacji, ale także przy rozbudowie sieci teletechnicznych tak małych, jak i naprawdę popularnych operatorów. Większość kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z wyśrubowanymi rygorami produkcyjnymi. Oznacza to, że odchyły parametrów w przypadku takich kabli są zwykle niewielkie bądź nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu materiałów używa się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne stanowią najczęściej kompozycja elementów bardzo różnych. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń produkowany jest z miedzi. Jest to materiał bardzo trwały, który nie zatraca swoich właściwości nawet po wielu latach używania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do montowania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania warstwy wierzchniej wykorzystywane są materiały odporne na wpływ negatywnych czynników pogodowych.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]