Masz słaby sygnał antenowy? Użyj wzmacniacza DVB-T

Automatyka dla przemysłu

Potrzebujesz wzmacniacza DVB T? Wejdź na www.telmor.pl.

Oglądanie telewizji stało się obecnie codziennością. Na telewizję spoglądamy przy sączeniu porannej kawy i przy wieczornym posiłku. Programy w telewizji lubią maluchy, nastolatki, osoby będące w średnim wieku i ci już nieco starsi. W szerokiej ofercie programowej każdy może wyszukać coś doskonałego dla siebie. Niestety, nieraz sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór lubianego programu jest zwyczajnie nieosiągalny. Idealnym rozwiązaniem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się m. in. wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T okaże się potrzebny?

Powinno się pamiętać, że jakość sygnału jest tym słabsza, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego jego jakość pogarsza się na każdym kolejnym złączu, co oznacza, że dobrym wyjściem jest ograniczenie ilości gniazd antenowych i unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Użycie wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał jest silniejszy, a w konsekwencji odbieramy dużo lepszy obraz. Wzmacniacze montuje się zaraz za anteną lub zaraz przed telewizorem. Miejsce ich umieszczenia zależne jest od tego, jak zbudowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się też w przypadku radioodbiornika.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są aktualnie w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka rodzajów wzmacniaczy antenowych. Dzisiaj wykorzystywać można wzmacniacze kanałowe, pasmowe, masztowe i budynkowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy jest za słaby. Umieszcza się go wyjątkowo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy rodzaj wzmacniacza – podbija on przekaz wyłącznie wybranych kanałów, lecz jednocześnie efektywnie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wówczas, gdy sieć antenowa jest niewielka. To używanie właśnie jego zaleca się w domach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a potem stroi na paru pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę dużych sieciach.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]