skrzynka teletechniczna, skrzynka telekomunikacyjna

Skrzynka teletechniczna – rodzaje i zastosowanie

Automatyka dla przemysłu

Skrzynki telekomunikacyjne muszą sprostać wielu wymaganiom i być niezwykle funkcjonalne. W sprzedaży znajdziemy wiele ich typów, których struktura musi być przygotowana na każdą ewentualność. W jaki sposób dzielimy skrzynki telekomunikacyjne i jak powinny być zbudowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – zewnętrzne i wewnętrzne

Skrzynka telekomunikacyjna musi być zbudowana z wytrzymałego metalu i być wyposażona w odpowiednie szczeliny, które spełniają funkcję wentylacyjną oraz przepuszczają sygnał Wi-Fi. Na rynku znajdziemy kilka kluczowych rodzajów skrzynek telekomunikacyjnych. Najczęściej spotykany model to skrzynka teletechniczna umieszczana na zewnątrz nieruchomości, która musi cechować się odpornością na ingerencje zwierząt oraz urazy mechaniczne. Inna ważna grupa to skrzynka usytuowana wewnątrz mieszkań, w której zlokalizowane są przewody telekomunikacyjne – takie jak skrętki koncentryczne oraz niezbędne przyłącza urządzeń – routery, multiswitche. Poszczególne urządzenia można zamontować np. na rzepy lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – specjalistyczne zamki

Ważnym elementem jest też ochrona przed wtargnięciem osób trzecich do środka szafki. W tym celu stosuje się uniwersalne zamki. Bezpieczeństwo jest szczególnie istotne ze względu na dzieci. Pamiętajmy także o uporządkowaniu kabli – w tym celu wykorzystuje się specjalne komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele typów szafek – posiadają one różne rozmiary, co sprawia, że błyskawicznie dostosujemy je do naszego mieszkania.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]