Wzmacniacz kanałowy poprawia sygnał TV

Automatyka dla przemysłu

Wzmacniacz kanałowy zamówisz na www.telmor.pl.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie, dzięki któremu możemy odbierać telewizję analogową i cyfrową. Jak opisuje jego nazwa zasadniczą funkcją jaką spełnia jest potęgowanie mocy sygnału. Zobaczmy w jaki sposób funkcjonuje wzmacniacz kanałowy i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – w niektórych nieruchomościach

U dystrybutorów znajdziemy mnóstwo aparatów, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji cyfrowej. Służą one zarówno do tradycyjnych instalacji, jak i do tych nietypowych. Zakładane są na obszarach, na których sygnał jest bardzo słaby. Sprawdzają się np. w górach, tunelach, jak również w gęsto uzbrojonych budynkach. Bardziej zaawansowane technicznie wzmacniacze kanałowe pozwalają także na zdalną transmisję sygnałów TV. Ich pokrywa powoduje, że mogą być zlokalizowane na zewnątrz budynków – są odporne na negatywne czynniki atmosferyczne.

Wzmacniacz kanałowy – kontrolki sygnalizacyjne

Tradycyjny wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w kilka oddzielnych wejść – przykładowo UHF lub w technologii SAW. Urządzenia mogą mieć zastosowaną technologię redukującą nieprawidłowości wytwarzane przez sygnały internetu LTE. Zależnie od rodzaju urządzenia ma także trzy-cztery specjalne filtry UHF – współpracujące z kanałami k.21-k.60. Dostępne na rynku wzmacniacze kanałowe są kompatybilne na przykład z antenami DIGIT-3DT. Urządzenia te wyposażono w niezależne zasilanie oraz kontrolki sygnalizacyjne.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]