akcesoria szalunkowe, ściągi szalunkowe

Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Branża budowlana

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wspierania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Dlaczego warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Aby szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były ustawione w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają obecnie wiele elementów służących do wzmacniania szalunków, między innymi napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, stożki i korki oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać stosowny rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy umożliwiające spięcie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają utrzymanie optymalnej odległości między szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób nie uwzględnić także ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe oferują wysokiej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Rasto czy Peri i są do nabycia w przystępnych cenach.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]