Ekologiczne domy drewniane – budownictwo przyjazne środowisku

Branża budowlana

Potrzebujesz domów z drewna Kraków? Wejdź na http://bit.ly/2cMI9b8.

Jeszcze kilkanaście lat temu bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze naszego kraju domy z cegły kształtem przywodzące na myśl zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. W związku z tym coraz chętniej decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat traktowane są jako ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na otaczającą nas przyrodę. W domach wybudowanych z drewna nie stosuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by taki dom ocieplić. Nie jest stosowana również papa. W efekcie domy drewniane w żadnym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego rodzaju doskonale komponują się z naturalnym otoczeniem. Pięknie prezentują w sąsiedztwie swojskiego krajobrazu bądź majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia najlepsze samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach wybudowanych z drewna panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono też bardzo dobrze natlenione. Domy drewniane świetnie nadają się dla mających alergię, chorych na astmę oraz osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz bardzo piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby podjąć decyzję o ich budowie.

Nasze dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]