Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Branża budowlana

Chcesz zamówić podpory szalunkowe? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się ich używa? Dlaczego warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich funkcja

Pośród szalunków wyróżniamy deskowania ścienne, do wykopów i podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można pokryć strop betonem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią również stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezbędne w czasie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala używać ich w różnych sytuacjach. Zazwyczaj na rynku dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się wysoką trwałością, są także łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Pośród wiodących producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, a także elementy produkowane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się nowatorskimi rozwiązaniami, przemyślaną strukturą oraz doskonałą jakością. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. Obecnie wiele firm budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny sprawiają, iż usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]