Sklejka szalunkowa – rodzaje i zastosowanie

Branża budowlana

Zamów sklejkę szalunkową.

Deski szalunkowe to istotny element szalunków. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jednakże przeważnie wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem wybudować budynki ze ścianami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są także wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły stosowane były deski z bloków drewna. Te jednakże były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – przede wszystkim nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Dlatego w dzisiejszych czasach wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z wielu gatunków drewna – przeważnie z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji używa się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi często stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Spółki budowlane mają z reguły swoją sklejkę szalunkową wraz z podzespołami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę domu lub garażu własnymi siłami, nie ma konieczności zakupu wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samej sklejki szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych akcesoriów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]