Wykorzystanie akcesoriów szalunkowych

Branża budowlana

Zobacz, gdzie zamówić akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie moduły używa się w trakcie szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Żeby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były wykonane w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują aktualnie mnóstwo materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, nakrętki, korki i stożki, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala zachować stosowny odstęp między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako zaczepy pozwalające złączyć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse umożliwiające utrzymanie właściwej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach internetowych. Witryny internetowe oferują świetnej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Peri czy Rasto i można je kupić w przystępnych cenach.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]