kosmetyki do makijażu twarzy

Jakie wybrać kosmetyki do makijażu twarzy?

Kosmetyki

Aby wykonać najprostszy makijaż twarzy, trzeba zaopatrzyć swoją kosmetyczkę w kilka artykułów. Pierwszym krokiem jest zaaplikowanie bazy pod makijaż. W zależności od typu cery, możemy zdecydować się na bazę rozświetlającą, wygładzającą pory lub matującą baz matujących, wygładzających pory lub rozświetlających. Co ważne, aplikacja bazy pod makijaż umożliwia także przedłużenie żywotności makijażu.

Kolejno nakładamy lekką warstwę podkładu, który dobieramy do potrzeb cery. Z dostępnych w sprzedaży podkładów pod makijaż, możemy wybrać kosmetyki dające rozświetlające bądź matowe wykończenie, jak również – w zależności od preferowanego stopnia krycia – lekko albo silnie kryjące.

Po nałożeniu podkładu pod makijaż, trzeba sięgnąć po puder. Wyróżnia się pudry do twarzy utrwalające oraz matujące, a także pudry delikatnie rozświetlające, które bez wątpienia spełnią oczekiwania kobiet z suchą cerą. W sklepach dostępny jest puder m.in. w kompakcie albo w formie sypkiej.

Rolą korektorów do twarzy jest zamaskowanie cieni pod oczami i mankamentów cery. W zależności od naszych preferencji możemy użyć korektorów zastygających i silnie kryjących bądź kremowych, które nie obciążają cienkiej skóry wokół oczu. Utrwalamy je najczęściej przy pomocy pudrów rozświetlających, nanoszonych wilgotną gąbeczką bądź pędzlem. Natomiast te o gęstej konsystencji, które służą do pokrycia niedoskonałości skóry, nakłada się je punktowo koniuszkiem palca lub niedużym pędzelkiem.

Po wyrównaniu kolorytu cery twarzy oraz jej przypudrowaniu, powinno się ją wymodelować przy pomocy bronzerów do twarzy. Bronzery dzielimy na kosmetyki do konturowania, które są z reguły matowe i posiadają delikatnie szary kolor oraz na produkty do ocieplania skóry, posiadające odbijające światło drobinki.

Pudry rozświetlające powinno się nanosić na szczyty kości policzkowych. Sprawiają one, że twarz wygląda zdrowo, a równocześnie pozwalają na ukrycie śladów zmęczenia.

Żeby cera emanowała rześkością, powinno się sięgnąć po róże do policzków. Ich odcień trzeba właściwie dopasować do barwy karnacji – wybrać ciepły lub chłodny. Jeżeli natomiast masz problem z widocznymi naczynkami bądź generalnie z przekrwieniem skóry, to warto kupić odcienie pomarańczu, które balansują różowe odbarwienia cery.

Jeśli pragniesz, aby makijaż był perfekcyjny przez wiele godzin, trzeba skorzystać z utrwalaczy makijażu. Utrwalacze to kosmetyki w formie mgiełki. W sprzedaży dostępne są takie o własnościach rozświetlających, czyli nadające skórze blasku, lub łagodnie matujących, które opracowane zostały przede wszystkim dla pań ze skórą mieszaną bądź tłustą.

Aplikacja codziennego makijażu nie jest skomplikowana i potrzeba do tego zaledwie kilku ogólnodostępnych kosmetyków. Trzeba aczkolwiek pamiętać, by trafnie dobrać je do naszego typu urody i cery.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]