Srebrna biżuteria z ametystami

Kosztowności Robienie zakupów

Tutaj znajdziesz ametysty.

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych krajach, na przykład: Australii i Mozambiku. Ze względu na unikatową purpurowo-fioletową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Kiedy założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów odegrała swoją znaczącą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystem, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży znany pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w tym połączeniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Moc biżuterii z ametystami

Ametyst to kamień relaksu. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, ale także z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Jednak w tej kwestii lepiej wyrobić sobie własne zdanie.