Wisiorki srebrne – duży wybór

Kosztowności Robienie zakupów

Kup wisiorki srebrne na https://wisiorki.srebrne.net.

Srebro od dawna znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez artystów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, świetnie wygląda, a także charakteryzuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – metal ten jest bardzo czuły, w związku z czym możemy zarysować. Jak więc dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą mocnych środków myjących

Silne środki myjące dla wykonanych ze srebra ozdób są szkodliwe. Przez nie surowiec może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc używać ich do pielęgnacji ozdób, a podczas mycia naczyń bezwzględnie powinniśmy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne musimy chronić również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy stosować pudełka wyściełane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Srebro nie najlepiej reaguje również na styczność z wodą czy ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie albo się odkształci. Zanim schowamy kilka przedmiotów do szkatułki, powinniśmy wcześniej owinąć je miękką tkaniną lub wrzucić do foliowego worka.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je pielęgnować?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli, która świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się także alkohol, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji srebrnych ozdób powinniśmy używać miękkich ścierek – twarde potrafią uszkodzić powierzchnię.