Z kamieniem czy bez? O pierścionkach zaręczynowych

Kosztowności Robienie zakupów

Dalsze informacje o pierścionkach zaręczynowych Kraków.

Gdy odnajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, prędzej czy później pomyślisz o małżeństwie. Wpierw jednak ma miejsce ta wymarzony przez większość pań moment – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – nie zawsze złoto i kamienie szlachetne

Podarowanie ukochanej pierścionka to niezmiernie stary obyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w formie koła, które reprezentuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym notabene “palcem obrączkowym”, co wynika z wiary, iż od owego palca prowadzi “vena amoris”, czyli żyła prowadząca wprost do serca. Ogólnie uważa się, iż to Grecy przywieźli na Stary Kontynent zwyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych. Z początku sporządzano je z tataraku, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, głównie żelaza. Drogimi pierścionkami ze srebra czy złota obdarowywano wyłącznie wtedy, gdy mężczyźni chcieli pokazać swoje bezgraniczne zaufanie do wybranki. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, platyną oraz złotem, aczkolwiek materiały te faktycznie powszechnie wykorzystuje się do ich wytwarzania zaledwie od kilku wieków, natomiast znamienny wzrost ich powodzenia można zauważyć w poprzednim wieku.

Współczesne pierścionki zaręczynowe

Rzecz jasna, wymarzona biżuteria na zaręczyny to pierścień z platyny z pokaźnym brylantem, jednak możliwości swobodnego zestawiania różnych metali oraz kamieni są olbrzymie. Oprócz diamentów stosuje się topaz, rubin czy szafir. Część osób wybiera tańsze metale, jak tytan, srebro, stal damasceńską, jak również drewno, jednak w dalszym ciągu na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i przeróżnych typów złota (żółtego, białego i czerwonego).
Ile powinien być warty pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było przeświadczenie, iż narzeczony ma obowiązek wydać na niego przynajmniej dwumiesięczną wypłatę. Koszt zakupu zależny jest od rozmaitych czynników: wykorzystanego kamienia, materiału, liczby karatów czy designu, zatem każdy znajdzie śliczny, nietuzinkowy pierścionek w określonym budżecie. Pamiętajmy jednakże, że pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim symbolem uczucia oraz zaangażowania, dlatego jego wartość nie ma ogromnego znaczenia. Liczy się to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej małżonce.

Nasze dane teleadresowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]