Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Motoryzacja Robienie zakupów

Sprawdź, gdzie kupić bagażnik dachowy.

Wyjazd autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie konieczne podczas wypoczynku akcesoria. Zwykle nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wspomnieć w szczególności o nartach i rowerach, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego samochodu jest niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Ładowność auta znacznie zwiększa użycie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale także nie wpływa znamiennie na zmniejszenie osiągów pojazdu, gdyż posiada opływowy kształt. Do jego założenia konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je dokupić później. Pamiętajmy jednak, aby dobór modelu pasującego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż zlecić profesjonalistom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony transport rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy też kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem narty, kajaki czy rowery. Uchwyty tego typu są zwykle przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają więc maksymalny stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na pokrywie bagażnika lub haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Nasze dane teleadresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]