Buty motocyklowe – rodzaje i ich przeznaczenie

Motoryzacja Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby

Dowiedz się, gdzie nabyć buty na motor.

Buty motocyklowe, podobnie jak i pozostałe elementy odzieży dla motocyklistów, fenomenalnie się prezentują i z pewnością niejedna osoba chciałaby je kupić ze względu na sam ich design. Niemniej jednak ich zasadniczymi funkcjami są zwiększenie komfortu jazdy, ułatwienie panowania nad motocyklem i ochronę stopy i goleni w czasie ewentualnego wypadku.

Czym charakteryzują się różne typy butów na motocykl?

Problem z tym, jakie buty na motocykl będą najstosowniejsze, mają nie tylko początkujący kierowcy, ale również osoby od jakiegoś czasu zainteresowane jazdą na motorze. W sklepach z odzieżą i dodatkami motocyklowymi kupimy kilka rodzajów obuwia. To głównie:
1. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające jedynie do kostki, które są doskonałe na stosunkowo wolną, spokojną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie ryzyko udziału w wypadku jest zdecydowanie mniejsze, dlatego też ochrona stopy nie jest tu najważniejsza. Ich walorem jest natomiast niezwykła wygoda, dzięki czemu jednakowo dobrze sprawdzą się również wtedy, gdy poruszamy się pieszo.
2. Buty szosowo-turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, czyli na dłuższych dystansach. Kończą się powyżej kostki, nierzadko do połowy łydki i wytworzone są z materiałów ochraniających stopę przed wilgocią.
3. Buty crossowe czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy na autostradach, torach wyścigowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie ryzyko urazów oraz wypadków jest wyraźnie większe. Buty na motocykl sportowy posiadają stosowne rozwiązania zmniejszające ryzyko obtarć skóry i złamania kości goleni czy stopy. To obuwie jest wysokie, sztywne i ciężko się w nich przemieszczać pieszo.

Kupuj buty motocyklowe najlepszych producentów

Wybierając buty na motocykl należy najpierw ustalić, jakie mają mieć główne przeznaczenie – wykorzystanie butów miejskich w trasie może skończyć się poważnymi urazami w razie wypadku, z kolei buty crossowe noszone jedynie do jazdy po mieście, będą może wyglądały wspaniale, ale kierowca nie będzie miał w nich poczucia komfortu. Rolą obuwia na motor, swoją drogą jak innych części ubrań dla motocyklisty, jest podwyższenie bezpieczeństwa jazdy oraz zabezpieczenie kierowcy, dlatego jakość wykonania i użytych w nim surowców jest nadzwyczaj istotna. Kupujmy więc buty na motor najlepszych producentów. W razie problemów z selekcją butów warto zawsze zwrócić się o radę do bardziej wykwalifikowanego kierowcy albo zapytać o nią przedstawiciela sklepu, w którym zamierzamy wykonać zakup butów.

Nasze dane teleadresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]