Jak wykorzystuje się lonżę jeździecką?

Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby

W tym miejscu zamówisz lonżę jeździecką.

Lonża dla konia to sprzęt popularnie używany w trakcie nauki jazdy konnej oraz treningów. Jakiego rodzaju lonże jeździeckie są dostępne w sprzedaży? Z czego są wykonywane te przyrządy i gdzie poleca się ich szukać?

Lonża jeździecka – typy oraz jej przeznaczenie

Lonża jeździecka to właściwie długa linka, przeważnie nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzi się wierzchowca podczas lekcji jazdy i doskonalenia umiejętności związanych z trzymaniem wodzy, dosiadaniem, utrzymywaniem równowagi w siodle oraz łapaniem strzemion. Zwierzę jest prowadzone po zarysie okręgu, natomiast lonża jest stosowana do korygowania reakcji konia. Sprzęt ten służy także zawodnikom woltyżerki oraz cyrkowcom do szlifowania umiejętności i asekuracji wykonywanych trików. Lonża jest ponadto pomocna przy hipoterapii. Lonżę dla konia stosuje się również w trakcie treningu bez jeźdźca – w takiej sytuacji jest stosowana do ćwiczenia młodych osobników i zagwarantowania im adekwatnej porcji ruchu.

Lonża jeździecka – postaw na asortyment od renomowanych marek

Rozległe spektrum przyrządów jeździeckich można znaleźć w bogato zaopatrzonych sklepach online oferujących specjalistyczny ekwipunek w rozważnych cenach. Posiadają one specjalistyczne lonże dla konia znanych firm – takich jak Imperial Riding, Waldhausen czy Jumptec. Szukasz lonży jeździeckiej w czarnym, błękitnym, a może różowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade gwarantuje szeroki wybór artykułów, które spełnią wymagania nawet najkapryśniejszych entuzjastów jazdy konnej. W ofercie oferowane są produkty wytworzone m.in. z nylonu. Lonże wykonane są z przyjemnego w dotyku, delikatnego materiału i wyposażone w obrotowe zapięcie.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]