Jaki kombinezon na motocykl?

Motoryzacja Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby

Jeśli chcesz zamówić kombinezon na motor, koniecznie sprawdź www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa_Kombinezony-motocyklowe-131.html.

Jazda na motorze łączy się nie tylko z pewnym ryzykiem, ale często także z odczuwaniem niewielkiego braku komfortu. By zredukować niekorzystne oddziaływanie niektórych czynników na zadowolenie z jazdy, konieczne jest wyposażenie się w stosowny ubiór. Kombinezon na motor albo specjalne spodnie wraz z kurtką zahamują odczuwanie pędu powietrza, jak również podczas potencjalnego wypadku znacznie zmniejszą możliwość doznania przeróżnego rodzaju kontuzji. Tak jednak będzie jedynie wtedy, jeśli kupimy właściwy ich model. Co warto zatem kupić? Co będzie najodpowiedniejszym rozwiązaniem – wariant jedno- a może dwuczęściowy? Jaki materiał wybrać? Na te kwestie odpowiemy w tym artykule.

Jednoczęściowy kombinezon motocyklowy – nie dla każdego motocyklisty

Jednoczęściowe kombinezony na motor wybierają w szczególności uczestniczący w wyścigach sportowych, doświadczeni motocykliści, oraz osoby okazjonalnie pokonujące dalekie trasy bez długich przystanków. Dają one maksymalny stopień bezpieczeństwa podczas wypadku. Niestety w parze z tym idzie obniżenie wygody ich nakładania, ale i chodzenia się w nim pieszo, m.in. ciężko w nim załatwić potrzeby fizjologiczne, co może być znacznym problemem. Toteż motocykliści, nie jeżdżący na torze sportowym, zdecydowanie powinni wybrać dwuczęściowy kombinezon motocyklowy. Gwarantuje on odpowiednią w większości przypadków ochronę, a przy tym łatwiej jest go ściągać i ubrać.

Kombinezon na motor – skóra czy specjalne tekstylia

Krój kombinezonu na motocykl to jednak nie wszystko, co warto wziąć pod uwagę kupując jeden z nich. Jednakowo kluczowy jest surowiec, z którego jest on wyprodukowany. Tu do wyboru mamy głównie skórę i odpowiednie materiały tekstylne. Kombinezony skórzane dają mają względnie mały potencjał wentylacji, ale wyśmienicie chronią w czasie upadku. Wypada jednak zaakcentować, iż niektóre tekstylia – na przykład te z wytrzymałych polimerów – pod tym względem radzą sobie jednakowo dobrze, a przy tym są bardziej przewiewne.

Nasze dane teleadresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]