Jakie zastosowanie i właściwości ma sól himalajska?

Nasze porady Robienie zakupów

Zobacz, gdzie kupić himalajską sól.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości na naszych stołach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednakże, że posiada ona szersze wykorzystanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Czym jest sól himalajska?

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Charakteryzuje się pięknym różowym odcieniem, który pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To naturalnie fenomenalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej niepowtarzalny smak oraz kolor.

Sól himalajska – właściwości

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt różnych minerałów oraz elementów śladowych, co powoduje, iż jest w dużym stopniu bardziej pożywna niż tradycyjna sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspomaganie układu trawiennego: co poniektórzy sugerują, że sól himalajska może wspomagać trawienie poprzez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, zwłaszcza magnez, mogą pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. Dodatkowo sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, iż może pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp i żyrandoli solnych.

Sól himalajska – rola

Często okazuje się, że sól himalajska to nie tylko kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze zastosowanie. Oprócz tego, używana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść relaksujące doświadczenie, jednocześnie nawilżając skórę oraz dostarczając cennych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień oraz infekcji. Produkcji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub świeczką tealight stanowią ładny element dekoracyjny, ale również mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i obszerne zastosowanie, sól himalajska nazywana jest naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Nasze dane teleadresowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]