Kask motocyklowy – dobierz go odpowiednio do typu jazdy

Motoryzacja Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby

Kup kaski na motor na www.legato-motocykle.pl.

Pasjonaci jednośladów wiedzą, iż fundamentem posiadania minimum bezpieczeństwa w trakcie jazdy jest nałożenie kasku. Nieważne, czy motor jest naszym głównym środkiem transportu, czy jeździmy na nim okazjonalnie – na każdy przejazd musimy wziąć kask motocyklowy, ponieważ taki obowiązek nakłada na nas kodeks drogowy. Nieprzestrzeganie go grozi mandatem i punktami karnymi, jednakże może mieć też znacznie nieprzyjemniejsze następstwa – w razie wypadku prowadzący (bądź jego pasażer) nie posiadający kasku narażeni są na rozległe urazy, a nieraz i śmierć.

Rodzaje kasków na motor

Kaski motocyklowe odróżniają się między sobą wyglądem i zastosowaniem. Są cztery podstawowe rodzaje kasków:
Kaski integralne są najbardziej uniwersalne i przez to prawdopodobnie najczęściej noszone przez kierowców, bo można ich używać do jazdy na motocyklu sportowym, szosowym, jak również na skuterze. Ich specyficzną własnością jest jednolita budowa, co powoduje, iż są one uznawane za najbezpieczniejsze, natomiast nie najwygodniejsze.
Kaski szczękowe – ich określenie wzięła się z tego, że mają poruszający się (podnoszony i opuszczany) moduł części szczękowej. To powoduje, iż są nadzwyczaj komfortowe – da się w nich bez problemu zaczerpnąć powietrza, rozmawiać, czy napić się bez potrzeby zdejmowania kasku.
Kaski otwarte nie posiadają w ogóle części chroniącej żuchwę – skorupa chroni tylko górną część głowy. Są lekkie, ale nie gwarantują dużego poziomu bezpieczeństwa, toteż rekomendowane są dla kierowców poruszających się na skuterach oraz motocyklach rozwijających niską prędkość (np. cruisery).
Kaski crossowe, czyli kaski enduro albo off-road, to kaski zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa, które stosowane są do jazdy w terenie. Cechują się lekkością, brakiem szybki i bardzo aerodynamicznym kształtem. By go używać trzeba zaopatrzyć się też w gogle.

Co sprawdzić przed zamówieniem kask motocyklowego?

Szukając kasku motocyklowego nie zapominajmy, że po polskich drogach można jeździć tylko z kaskami mającymi homologację, zatem sprawdźmy to zawsze przed zakupem. Prócz tego zwróćmy uwagę m.in. na to czy interesujący nas kask jest dobrze dopasowany do głowy, czy szybka jest transparentna oraz odporna na zarysowania oraz czy wentylacja kasku jest wydajna.

Nasze dane teleadresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]