Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby

Więcej informacji o kaskach jeździeckich.

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, ze względu sporą prędkość i wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy podatna jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która bezwzględnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa można kupić 2 typy ochrony na głowę – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski do jazdy konnej? Co lepsze?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednak tak dobrej ochrony jak kask, dlatego wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, stosowany przez wyczynowców, który ma certyfikaty stosownych organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi certyfikatami, a także umożliwiać regulację swojego rozmiaru lub być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku należałoby dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask do jazdy konnej nie należy też iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej okolicy nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]