Kawa w kapsułkach – wiele smaków z całego świata

Robienie zakupów Tematyka żywnościowa

Cafessima - z pełną ofertą zapoznasz się na https://cafessima.pl.

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się również ze znajomymi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale wciąż pijemy go zwykle w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest szybko oraz wygodnie.

Kapsułki z kawą jednakowo dobra jak w kawiarni

Kiedy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków albo fantazyjnie sporządzoną wybieramy się przeważnie do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w idealne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego wzięta od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do kawy? Głównie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podstawienie kubka lub filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wykona całą robotę za nas.

Kapsułki do kawy – dobra kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są drogie – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to również nie jest duży wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. cappuccino można zaparzyć w domu za niecałe 1,30 zł. Koszt waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kawiarni, jest to zwykle ok 10%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich ogromną zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się częstokroć czy kupując ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To nieuzasadnione obawy. Współcześnie do wszystkich wziętych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można zamówić kompatybilne kapsułki.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]