kontenery otwarte, kontenery rolkowe

Kontenery na odpady – do przewozu odpadów lub materiałów sypkich

Branża budowlana Robienie zakupów

Nie wszystkie śmieci mogą trafić do koszy na surowce wtórne albo zmieszane. Dotyczy to w szczególności tych, które są wytwarzane w czasie różnych renowacji i prac budowlanych, a także odpadów industrialnych. Muszą one zostać odwiezione do wyznaczonego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie zostaną zutylizowane zgodnie z ustawą o odpadach. W wielu przypadkach mogą jednak wyniknąć trudności powiązane z gromadzeniem i transportem odpadów. By ich uniknąć, należy wyposażyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Zwykłe i specjalistyczne kontenery na śmieci

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przystosowane do przechowywania oraz transportu gruzu, starych mebli, opakowań i podobnych odpadów. Dodatkowo w użyciu są też kontenery uszczelniane, które bardzo dobrze zdają egzamin przy wywozie nieczystości ciekłych i półpłynnych (między innymi tych generowanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane łączenia są też konieczne w przypadku kontenerów na śmieci miałkie, jak wióry metalowe, trociny czy granulaty. Ich załadunek usprawnia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najłatwiejsze w transporcie są oczywiście kontenery rolkowe, wyposażone w system ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery stalowe – dla których podmiotów?

Odbiorcami usług producentów kontenerów na odpady są najróżniejsze podmioty. Wśród nich można wymienić między innymi firmy sprzątające oraz zajmujące się opróżnianiem strychów i piwnic, przedsiębiorstwa budowlane, a także wszelkiego rodzaju zakłady wytwórcze. Na zakup kontenerów na odpady decydują się podmioty świadczące usługi wywózki odpadów o niestandardowych gabarytach i gruzu. Udostępniają je one swoim klientom, a po wypełnieniu transportują do miejsca legalnego ich składowania lub utylizacji.

Nasze dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]