akcesoria motocyklowe kraków

Owiewki i tank pady – czy masz już te akcesoria motocyklowe?

Robienie zakupów

Przemieszczanie się jednośladem to radość sama w sobie. Są sposoby na to, by jazda na na motorze dawała znacznie więcej zabawy, a przy tym była wygodniejsza oraz bezpieczniejsza. Umożliwią to pewne akcesoria, w które każdy motocyklista powinien zaopatrzyć swój motor. Asortyment takich akcesoriów motocyklowych jest ogromny i znajdą się tu zarówno produkty, w których najistotniejsza jest ergonomiczność, jak i dodatki, które wpływają na wygląd motocykla. Wybraliśmy te najciekawsze oraz niezwykle praktyczne.

Akcesoria motocyklowe, które osłonią kierowcę przed chłodnym nurtem powietrza

Im szybciej mkniemy, tym bardziej natężony i silniejszy nurt powietrza naciera na sylwetkę motocyklisty. Wiąże się to licznymi niewygodami. Silny podmuch wiatru sprawia, że szybciej odczuwamy mróz. Powietrze o dużej prędkości natęża również poziom hałasu docierający do motocyklisty i sprawia, że na szybce kasku rozpryskują się owady, co znacznie obniża widoczność. Można jednakże nie dopuścić do takich przypadków instalując owiewkę, która skieruje pęd powietrza w górę.

W jakie pozostałe akcesoria motocyklowe wypada się zaopatrzyć?

Przydatny uchwyt dla pasażera

Kierowcy często przewożący pasażerów muszą zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo i wygodę. W tym przypadku nieodzowny jest specjalny uchwyt dla pasażera zapewniający mu większą równowagę aniżeli tylne rączki.

Tank pady oraz crash pady

Podróż motocyklem niestety nieodłącznie związana jest z ryzykiem upadku. Spokojny oraz rozważny styl prowadzenia jednośladu w dużym stopniu zmniejsza to niebezpieczeństwo, jakkolwiek nie usuwa go kompletnie. Pomijając zabezpieczenie samego prowadzącego, należy zadbać też o osłonę pojazdu. Tutaj pomogą tank pady oraz crash pady, czyli małe odbojniki, montowane na licznych częściach jednośladu (np. na zbiorniku paliwa czy na osi wahacza). Absorbują one dużą część energii w czasie upadku i zapobiegają potencjalnym zarysowaniom lakieru.

Nasze dane teleadresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]