Rynny metalowe i plastikowe – orynnowanie dachu

Branża budowlana Robienie zakupów

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu znajdziesz orynnowanie dachu.

Systemy dachowe tworzy szereg modułów. Pośród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich trwałości oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia sprawne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu komplikacji wynikających z jej zalegania. Nie powinniśmy więc lekceważyć doboru odpowiednich modułów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz umiejętności – podobnie jak montaż systemów rynnowych. Co w takim razie powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich elementów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Systemy rynnowe – z jakich części się składają?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z szeregu pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnorodnego przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu lub pod nim, których zadaniem jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na rogach dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie rozmaitych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a następnie do odpływu.

Rynny metalowe, plastikowe albo PCV – co zamontować?

W ofercie hurtowników dostępne są systemy rynnowe wykonane z kilku surowców – między innymi z metalu lub PCV. Które z nich będą odpowiednie? To zależy od rodzaju obiektu budowlanego oraz tego, jak bardzo jest on wystawiony na działanie opadów. Decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania należy więc skonsultować z profesjonalistą.

Nasze dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08