Rzeźba ogrodowa – w parkach, lasach i na prywatnych posesjach

Robienie zakupów Usługi

Rzeźby ogrodowe mogą zostać ustawione nie tylko na prywatnych posesjach, ale też na terenach publicznych. W jakiej technice się je sporządza? Kto z reguły zamawia rzeźby do ogrodu oraz fontanny w formie ozdobnej figury?

Nowoczesne rzeźby ogrodowe – nieszablonowa metoda dopełnienia przestrzeni

Rzeźby ogrodowe stają się coraz bardziej popularną metodą aranżacji przestrzeni miejskiej i prywatnych ogrodów. Dzisiaj wysokim popytem cieszą się oryginalne rzeźby wykonane poprzez odlew, których kształt jest dostosowany do preferencji zamawiającego, jego zamiłowań, a także wielkości ogrodu. W obszernych powierzchniach świetnie sprawdzą się większe, masywne figury, które oczarowują swoim majestatycznym charakterem. W mniejszych ogrodach zaleca się natomiast ustawianie niewielkich rzeźb. Zamawiający mogą wybierać między pomnikami minimalistycznymi lub wręcz przeciwnie – zdecydować się na bogate wzory. Dobór stosownej rzeźby powinien zależeć od stylu ogrodu i tego, jaki rezultat pragniemy ostatecznie osiągnąć. Ogromnym popytem cieszą się też oryginalne rzeźby pełniące funkcję użytkową, jak np. fontanna ogrodowa. Figury te to znakomita forma aranżacji przestrzeni.

Dla kogo rzeźby do ogrodu?

Rzeźba do ogrodu to wyraz szacunku do sztuki i jest kupowana przez klientów wszelkiego typu. Świetnie prezentuje się w parkach, gminnych zieleńcach, lasach, może także być dekoracją terenu przy urzędzie, hotelu, placówce naukowej, muzeum bądź innym budynku o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźby zamawiają także osoby prywatne, które chcą nadać swojemu ogrodowi niesamowity klimat. Można wybrać figurę stylizowaną na antyk bądź postawić na prostą rzeźbę, która podkreśli nowoczesny charakter ogrodu. Modne stają się też okazałe rzeźby w stylu orientalnym, które będą znakomitym dopełnieniem ogrodu w stylu chińskim.