Skład i działanie środków do dezynfekcji powierzchni

Robienie zakupów

Znajdź środki dezynfekcyjne.

Profesjonalne środki dezynfekujące pozwalają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. Gdzie są używane i jak działają? Dlaczego warto się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji – działanie i ich skład

Spotykane na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz dekontaminację powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników mogących przenosić zakażenia krzyżowe lub mieć inny negatywny wpływ na organizm człowieka. Profesjonalne preparaty są uzupełnione o składniki usuwające drobnoustroje oraz bakterie. W skład środków do dezynfekcji powierzchni zazwyczaj wchodzi kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, aldehydy, chlor, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, a także mnóstwo innych komponentów. Do szczególnie często używanych środków należą chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu, żele oraz oleje (np. do instrumentów chirurgicznych).

Środki antyseptyczne – zastosowanie

Środki odkażające wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie sterylnej czystości – laboratoriach, na stołówkach, w kuchniach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania urządzeń sanitarnych, toalet, podłóg, blatów, znajdują również zastosowanie przy czyszczeniu blenderów, krajalnic, maszynek do mięsa, sztućców oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dopasowanie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, umywalek czy muszli klozetowych.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]