drukarka 3D, 3D drukarki

Szukasz urządzeń do zaawansowanego prototypowania? Sprawdź te drukarki 3D

Robienie zakupów Technologie

W asortymencie CadXpert znajdują się tylko urządzenia od najlepszych producentów takich rozwiązań: FormLabs i MakerBot, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszym asortymencie, pracują między innymi w technologiach: SLA, PolyJet i FDM.

Drukarki 3D Stratasys – zmniejszą wydatki na produkcję

Stratasys jest światowym liderem na rynku drukarek 3D. Od ponad 3 dekad – a konkretnie od 1988 r. – zaopatruje klientów najnowocześniejsze rozwiązania oraz urządzenia. Szacuje się, iż korzystając z drukarek 3D oraz pozostałych urządzeń Stratasys można zmniejszyć wydatki na produkcję i czas przeznaczony na proces produkcyjny nieomal o 90 procent. Nadrzędne idee pracy specjalistów firmy Stratasys to gwarantowanie najwyższej klasy urządzeń i usług, a także pomoc techniczna oraz merytoryczna. Bestsellery z asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla przemysłu oraz biznesu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – innowacyjna technologia LFS

Formlabs to kolejny lider w dostarczaniu drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta marka w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs produkuje najbardziej zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak między innymi SLA i SLS. Nowością w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – model desktopowy, pracujący w nowej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest odmianą technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – cechuje się nieskomplikowaną obsługą oraz funkcjonalną budową. Czym autorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Zdecydowanie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i prędkością druku, jak również dokładniejszym odwzorowaniem najdrobniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, dzięki temu można wydrukować jednakowe prototypy, do czego dąży się głównie w seryjnej, masowej produkcji.

MakerBot dla edukacji, biznesu, przemysłu

MakerBot konstruuje wysokiej klasy zaawansowane drukarki 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tej firmy mają rozległe zastosowanie w najrozmaitszych gałęziach edukacji, biznesu, przemysłu i wielu innych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która obsługuje materiały dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Otrzymany wydruk jest trwały oraz dokładny, a w trakcie procesu wydruku nie dochodzi do przesunięcia się warstw oraz nie pojawiają się odkształcenia.

Nasze dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]