Tenis dla dzieci

Rozrywka i hobby Sport, rekreacja, hobby

Sprawdź informacje o tenisie dla dzieci Kraków.

Aktywność ruchowa jest potrzebna i zalecana w wszelkiej formie, jednak nie wszystkie dzieci lubią sport. Jak zmobilizować je do wysiłku? Do wyboru mamy wiele ciekawych sposobów, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Jest to nie tylko oryginalny sposób spędzania czasu, ale jest również atrakcyjną zachętą dla dzieci, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Warto zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem przygody z tenisem, ponieważ już czterolatki mogą uczestniczyć w zajęciach. Początkujący tenisista będzie potrzebował odpowiedniego sprzętu, który zapewni mu komfort gry, efektywną naukę i zadowolenie.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna forma sportu, ale do rozpoczęcia pierwszej rozgrywki niezbędny jest ubiór do tenisa, obuwie sportowe oraz rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia budzi najwięcej wątpliwości. Współcześnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które umożliwią wybór idealnej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa gwarantuje optymalne wykorzystanie kompetencji grającego. Rakieta zawiera pewne cechy i właściwości i na ich podstawie dostosowujemy ją do umiejętności. Rakiety tenisowe dla dzieci są nieduże. Często zdarza się, że rodzice kupują swym pociechom za duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Bardzo istotna jest sprawa rączki do rakiety, która odgrywa znaczącą rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni mieści się wskazujący palec drugiej dłoni. Gdy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że mistrzowie zaczynali naprawdę wcześnie. Dzieci przyswajają wiedzę bez problemu, dlatego na pierwsze treningi mają możliwość uczęszczać już czterolatki. Dylematem, który często pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: trenować się indywidualnie lub grupowo.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Zajęcia grupowe dają wiele korzyści, m.in. uczestnicy poznają nowe osoby, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji i rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych możliwości oraz potrzeb. Pod okiem doświadczonego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Nasze dane teleadresowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]