Dzieci też mogą gotować – warsztaty kulinarne dla dzieci

Szkolnictwo Tematyka żywnościowa

Warsztaty kulinarne dla dzieci - ta niebywała oferta każdego zadowoli.

Dzieci kochają brać udział w gotowaniu – dekorować ciastka bądź przynosić i wybierać składniki. Chciałabyś wykorzystać zapał kulinarny Twojej pociechy? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Od nas dowiesz się, jak wyglądają takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci kształtuje pomysłowość młodych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do maluchów w wieku od 6-10 lat. W trakcie warsztatów dzieci nie tylko zyskują praktyczne umiejętności, ale , co najważniejsze, kształtują swoją kreatywność i uczą się niezależności. A zarazem wspaniale się bawią. Opanowywanie nieskomplikowanych przepisów, komponowanie niecodziennych smaków i dobieranie oraz mieszanie składników – całość sprawia, iż maluchy chętnie gotują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się także z regułami, jakich powinno się przestrzegać w kuchni, co niewątpliwie wpływa na ich bezpieczeństwo w czasie gotowania. W warsztatach biorą udział też rodzice, tym samym jest to znakomita sposobność do spędzenia wspólnie popołudnia z dzieckiem. Rodzice mogą śledzić kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a później poczęstować się tym, co przygotowały.

Jak wygląda kurs gotowania dla dzieci?

Zajęcia trwają trzy godziny zegarowe i organizowane są w Krakowie. Podczas warsztatów maluchy szykują danie główne oraz deser. Mali wielbiciele kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – przygotować apetyczny makaron na słono bądź słodko, czy też spróbować swoich sił w pieczeniu udekorowanej świeżymi składnikami, pachnącej pizzy. W czasie kursu grupa przygotowuje również smaczny deser – mus z polewą owocową i mascarpone. Lekcja połączona z zabawą to doskonały sposób spędzania wolnego czasu, a własnoręczne przygotowywanie ulubionych dań niesie dzieciakom sporo szczęścia. Nawet najbardziej niesforny maluch będzie z pasją oddawał się przyrządzaniu smacznej pizzy lub ozdabianiu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci są nadzorowany przez wykwalifikowanego szefa kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie i wspaniały kontakt z dziećmi.

Nasze dane teleadresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]