kurs malowania akwarelami

Nauka malowania akwarelami w grupie pasjonatów

Rozrywka i hobby Szkolnictwo

Malowanie akwarelami jest popularnym sposobem twórczego wyrażania siebie i nie ma potrzeby być w tym najlepszym, żeby odczuwać z tego przyjemność każdego dnia. Dla wielu osób jest to przecież tylko hobby albo metoda rozluźnienia się po trudnym dniu w pracy i nie dążą oni do osiągnięcia w tej dziedzinie perfekcji. Jednakże jeżeli chcesz malować coraz lepiej, należy zapisać się na kurs akwareli.

Kurs malowania akwarelami – dla twórców-amatorów i nie tylko

Akwarele to mimo wszystko nie jest proste medium. Rezultat końcowy sprawia wrażenie bardzo lekkiego i prostego do osiągnięcia, jednak jest wynikiem mnóstwa czynników, o których młody twórca nie ma na ogół pojęcia. Duży udział w samym procesie malowania ma dodatkowo przypadek – akwarele to farby, które ciężko kontrolować i nawet osoby od lat biegłe w tej technice wcale nie mogą być przeświadczone o tym, iż obraz zawsze będzie w stu procentach taka, jak chciały. Nauka malowania akwarelami to idealne miejsce, żeby rozpocząć swoja drogę z tą techniką malarstwa oraz nabyć pomocne podstawowe informacje niezbędne do odkrycia w sobie miłości do farb akwarelowych. Wszyscy są tu mile witani, niezależnie od tego, czy podjęli już próby z akwarelami, czy to ich pierwszy kontakt z tym typem farb. Instruktorzy kursu podczas pierwszych godzin szczegółowo wyjaśniają specyfikę akwareli, różne techniki ich używania oraz rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na ostateczny efekt pracy.

Kurs akwareli – zalety pracy pod okiem wprawnego dydaktyka

W czasie ogólnodostępnego internetu nie ma przeszkód, by znaleźć a potem obejrzeć tutoriale, które prezentują jak malować akwarelami. Niemniej jednak raczej nie będzie to równie rozwijające jak udział w kursie akwareli prowadzonym przez kompetentnego dydaktyka ze szkoły rysunku i malarstwa. W skutecznej nauce umiejętności artystycznych niezastąpione są wskazówki, które kursanci słyszą od dydaktyków w czasie malowania. Te korekty pomagają szybciej rozwijać umiejętności, a uczeń nie musi sam dochodzić do tego, gdzie popełnił błąd, który przyczynił się do tego, iż zamierzany efekt nie wyszedł tak jak zakładał. Prócz tego praca w zespole ludzi o podobnych pasjach wytwarza komfortową aurę wsparcia, które jest bardzo ważne w stymulacji do nieprzerwanego doskonalenia warsztatu. Udział w konstruktywnej ocenie ilustracji pozostałych kursantów, pomaga później we obiektywnej ocenie autorskich prac już ukończeniu kursu.

Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]