Kilimandżaro – wyprawa, która może zmienić Twoje życie

Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże

Wycieczka Kilimandżaro - ta niebywała oferta Was zadowoli.

Wspinaczka na górskie szczyty to cel dużej części podróżników, którzy lubią ekstremalne eskapady. Silnych doznań niewątpliwie zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Czy warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Turystów wabią przede wszystkim sposobność ujrzenia obcych im zwierząt w ich naturalnym środowisku, zanikające już lodowce, jak również niesamowite krajobrazy. W skład masywu wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Shira oraz Uhuru. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymusza solidne przygotowanie się – z uwagi na ogromną wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei niestabilne warunki atmosferyczne sprawiają, że zdobycie masywu stanowi ogromne wyzwanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny wyróżniać się solidną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co warto wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej gorączce, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy warto także zrobić zapas medykamentów działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się uchroni też stosowna profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających insekty oraz korzystanie z odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]