Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże

Tu uzyskasz więcej informacji o Himalaje wycieczka.

Himalaje wraz z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływ na to ma mnóstwo elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy napomknąć również o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stały się areną rywalizacji uznanych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się również wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go sam

Na początku warto zaznaczyć, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany szczyt. Trudności powoduje też samo opracowanie wyjazdu – kupno biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Wobec tego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w wysokich górach. Kolejnym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Shishapangmy i Manaslu

Z ewidentnych względów osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje albo Karakorum prawie nigdy nie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, że te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, bowiem nieraz aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Manaslu, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków oraz podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]