Kochasz trekking lub narciarstwo wysokogórskie? Zaplanuj wyprawę w Alpy!

Rozrywka i hobby Turystyka i podróże

Aktualna oferta wycieczki w Alpy Austriackie znajduje się w tym miejscu.

Sympatycy gór, którzy poznali już dokładnie każdy szlak w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich i w Sudetach, ostatecznie zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i kartkują propozycje wypraw w inne góry Europy. Szereg z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu spotkają się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Zjawiskowe Alpy – marzenie wspinaczy z całego świata

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Starego Kontynentu, którego powierzchnia obejmuje parę europejskich krajów, m.in. Austrię, Włochy, Szwajcarię oraz – oczywiście – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski w Europie, to znaczy Mont Blanc, określany również mianem Dachu Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednakże nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne przepiękne szczyty, o pokonaniu których marzą alpiniści z całego globu, to przykładowo Nordend – 4609 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m. czy Dom – 4545 m n.p.m., jak również inne ważne dla alpinizmu wierzchołki, jak Piz Badile lub Eiger. Rozróżnia się wysokie Alpy Zachodnie i niskie Alpy Wschodnie.

Podczas wyprawy w Alpy możesz podwyższać swoje kwalifikacje

Jakie wyprawy w Alpy oferują lokalni organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest kilka interesujących ofert skierowanych do miłośników gór o różnym poziomie doświadczenia. Ci, którzy nie mieli wcześniej kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak potrafią wykazać się odpowiednią kondycją fizyczną i nabyli już stosowne umiejętności narciarskie, mogą uczestniczyć w 7-dniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast do bardziej zaawansowanych kierowane są wycieczki na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie rozszerzać swoje umiejętności. Tym, których obchodzi głównie część szkoleniowa, rekomendujemy dziesięciodniowy Projekt 6000, który ma na celu opanowanie fundamentów bezpiecznego przemieszczania się w górach wysokich. Niekwestionowanym atutem takich wycieczek jest to, że prowadzone są w małych, maksymalnie 7-osobowych zgrupowaniach, co powoduje, iż każdy z partycypantów może liczyć na pełną uwagę szkoleniowców.

Z najlepszymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy będzie zachwycającym przeżyciem, przynoszącym dumę z pokonywania naszych ograniczeń, jak również rozpalającym apetyt na więcej.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]