Myślisz o wycieczce trekkingowej? Sprawdź ich stopnie trudności

Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże

Wyjazdy trekkingowe - zobacz korzystną ofertę.

Górskie wyprawy przybierają różne formy. Od spokojnych przechadzek po łatwych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie domów turysty, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. Żeby uczestniczyć w trekkingach, konieczna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również umiejętność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jakkolwiek za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek dostajemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i podziwiania przepięknych widoków.

Skala trudności trekkingów

Stopień trudności technicznej jest zależny od terenów, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy wyróżniają 3 stopnie trudności wycieczek w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do zintensyfikowanego wysiłku. Kolejny poziom trudności wymaga lepszej kondycji fizycznej oraz co najmniej minimalnego doświadczenia w górach – chociażby w Tatrach. Ostatni stopień to wyprawy dla jednostek ze znakomitą kondycją, wiedzą z obszaru specyfiki wysokich gór i umiejących obsługiwać sprzęt, jak również nieobawiających się niekomfortowych warunków biwakowania w trakcie kilkudniowej wyprawy.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można prowadzić w każdych górach. W naszym kraju entuzjaści tego typu aktywności bardzo cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś chodzi o inne góry na kontynencie europejskim, dużym uznaniem cieszą się bałkańskie Góry Przeklęte, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, wschodnia część Karpat, jak również Alpy. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]