Najlepsze trasy rowerowe w Małopolsce

Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże

Chcesz poznać najlepsze trasy rowerowe w Małopolsce? Koniecznie wejdź na https://narowery.visitmalopolska.pl/.

Małopolska może poszczycić się dużą rozmaitością geograficzną przyrodniczą i pięknymi widokami. Duże wrażenie robią przede wszystkim góry, jakich w Małopolsce nie brakuje – ale nie tylko. Dużo z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Prezentujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – trasy rowerowe / Małopolska – najpiękniejsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy oraz szlaki rowerowe w Małopolsce są wybitnie zróżnicowane. Odnajdziemy tu również takie szlaki rowerowe, które są zawiłe technicznie, jak i trasy korzystne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są niesłychanie malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co gwarantuje beztroską jazdę i podziwianie pejzaży.
Skoro wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie możemy nie wtrącić o trasie VeloDunajec, jaką co poniektórzy nazywają wręcz wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy wiele atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, ale prawdopodobnie największą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze widoki są wiekopomne!
Inną trasą rowerową, która należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym najbardziej znanych i najentuzjastyczniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego plusem – prócz ślicznych widoków (i to niezależnie od pory roku) – jest perfekcyjna nawierzchnia oraz mnogość atrakcji oraz dostatnie zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na koniec napomknijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bo własny rowerowy wariant. Ten szlak rowerowy gwarantuje takie atrakcje jak malownicze ruiny zamków i atrakcyjna przyroda, lecz również przewyższenia i trudności techniczne na trasie.