Nie spędzaj urlopu bezczynnie – skorzystaj z ofert aktywnych wypraw

Rozrywka i hobby Turystyka i podróże

Aktywne wakacje dla singli - sprawdź pełną ofertę.

Znane są dwie kategorie ludzi: pierwsi lubią czas wolny spędzać na słodkim lenistwie, a drudzy każdy dzień urlopu starają się zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś nadzwyczajnego, czego wcześniej jeszcze nie doświadczyli. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne tworzą atrakcyjne propozycje wycieczek dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – czy warto?

Aktywne wycieczki to pieczołowicie zorganizowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy chcieliby zobaczyć różne zakątki świata oraz Polski od całkowicie innej strony. Harmonogram takich wypraw jest naładowany niesamowitymi atrakcjami, których zwykły wczasowicz nie uświadczy z pozycji wygodnego siedziska na ganku dzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób poszukujących nowych wrażeń to również znakomita sposobność, aby nabyć dodatkowe umiejętności, bo nieraz łączy się ze instruktażami niezbędnymi do opanowania zasad przetrwania na określonym obszarze. Na wyprawie w góry można między innymi dowiedzieć się, jak korzystać z raków oraz czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się strategie survivalu, a także tego, jak zachować się w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą ich spotkać, a więc przykładowo w przypadku lawiny. Trzeba także wspomnieć, iż taka wyprawa w góry nafaszerowana jest niełatwymi zadaniami wymagającymi zaufania i kooperacji pomiędzy członkami grupy, co może skutkować zawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Nie tylko góry w Europie – na aktywnych wycieczkach zwiedzisz egzotyczne regiony

Najpopularniejsze wyprawy, do których musimy wykazać się wysoką kondycją fizyczną, to zwłaszcza wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a destynacją są wierzchołki rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z dobrą kondycją, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść 4 najbardziej znane szczyty tego rejonu: Giewont, Turbacz, Babią Górę oraz Trzy Korony. Mogą też zwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą sycylijskie parki narodowe, Etnę i odwiedzą zachwycające miasta tej wyspy – Trapani, Katanię oraz Palermo. Ale Stary kontynent to nie jedyne rejony, dostępne dla niedoświadczonych globtroterów – bez problemu poradzą sobie także w czasie wycieczki do Namibii bądź w Himalaje.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]