Zabytki i inne atrakcje Małopolski – zaplanuj swoją wizytę na południu Polski

Nasze porady Turystyka i podróże Witryny www

Ciekawe miejsca w Małopolsce. Więcej szczegółów na visitmalopolska.pl.

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, więc nieraz ciężko znaleźć coś dla siebie w natłoku informacji o zbliżających się imprezach sportowych czy kulturalnych oraz godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Serwis dla zaintrygowanych atrakcjami w Małopolsce – niezbędne informacje oraz mapy

Aby zaprezentować wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o mniej i bardziej znanych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale także o ekspozycjach i wydarzeniach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Podróżnicy myślący o przyjeździe do Małopolski już na głównej stronie spostrzegą mapę, na której migiem wyszukają muzea i zabytki, pensjonaty, hotele i kempingi, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach województwa. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Dodatkowo dla tych, którzy z rozmaitych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi atrakcje narciarskie, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy czar małopolskiego folkloru.

Przydatne rozmówki i lista ambasad – niezbędne informacje dla cudzoziemców

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane oraz mniejsze górskie miejscowości. Wiadomości dodawane na stronie publikowane są więc w języku angielskim, ale również w między innymi w języku niemieckim, francuskim, słowackim i rosyjskim. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego. Wyjątkowo wartościowa dla cudzoziemców jest też podstrona Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słówka i sformułowania, które pozwolą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas wizyty naszym kraju.

Nasze dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego