Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Robienie zakupów Urządzanie domu

Jeśli chcesz zamówić listwę podłogową, zobacz tu.

Z pozoru są niewiele znaczącym detalem, ale ich stylistyka ma ogromny wpływ na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają estetyczne poprowadzenie przewodów oraz ochraniają dolne partie ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To z pewnością wystarczający powód, żeby nie lekceważyć ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i świetnie koresponduje ze stylowymi meblami czy dodatkami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z PVC albo MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych surowców, jak i z litego drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, jeżeli kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasze dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]