Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Urządzanie domu

Chcesz kupić deskę panelową? Wejdź na https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie parę godzin, a wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Jak zatem układać panele podłogowe?

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym podłożu – poziom wilgoci nie powinien być większy, niż 3%. Powinieneś pamiętać również o odseparowaniu ich od podłogi – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Po ich kupieniu nie odpakowuj paneli – powinieneś poczekać dwie doby, aż wszystkie wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Układanie paneli podłogowych

Zabierając się za montaż paneli, nie zapominaj o jednym – specjaliści polecają robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie obejrzyj je i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem później sprzedawca może nie uznać reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłogi, która powinna być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pokojach – w ten sposób, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej ściany. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Panele podłogowe muszą pracować

Wykonane z drewna lub materiałów takich, jak MDF, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w domu. Musisz więc zostawić szczeliny przyścienne o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – do ich zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Nasze dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]