okiennice wewnętrzne, shuttersy w sypialni

Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Robienie zakupów Urządzanie domu

Shutters, innymi słowy wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się najczęściej z aranżacją wnętrz w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Jednakże ten element osłony okna można wykorzystać również w naszych domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a równocześnie wspaniale wyglądające rozwiązanie, które w licznych aranżacjach zda egzamin lepiej niż popularne aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – dekoracja oraz praktyczne przeznaczenie

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju dziennym, będą miały podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu wspaniale prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, bo to w salonie przyjmuje się gości, a także spędza się w nim sporą część dnia. Z tej przyczyny wypada zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale również komfortowe. Dowolność zmiany stopnia nachylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych przenikających do salonu, co umożliwia np. przyjemne jego ściemnienie, kiedy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub zupełne jego zaciemnienie, jeśli mamy ochotę włączyć serial.

Shuttersy w sypialni – wyjątkowo proste czyszczenie

Swoboda regulacji przenikania promieni słonecznych do pokoju jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże też z innego powodu – z ich pomocą można efektywnie regulować temperaturę sypialni, która ma olbrzymi wpływ na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w okresie letnim łatwiej jest zachować niższą temperaturę w sypialni, z kolei w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Prócz tego okiennice typu shutters lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to też świetne rozwiązanie dla alergików. Gromadzi się na nich mniej kurzu niż w fałdach firan, a ich utrzymanie jest niesłychanie proste i trwa zaledwie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się też w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecka.

Nasze dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]