Co warto wiedzieć o mass collect?

Usługi finansowe

Zajrzyj tu po więcej informacji o tym, co to jest mass collect.

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji płatności masowych od klientów. Prezentujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia organizację małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie ta opcja będzie użyteczna?

Funkcja usługi mass collect jest tak naprawdę niezmiernie prosta. Polega na nadaniu wszystkim kontrahentom unikalnego numeru rachunku, który staje się równocześnie ich identyfikatorem. Takie działanie jest pomocne tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest ogromna grupa klientów, a więc np. w prywatnych klinikach, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne oraz wszystkich działalnościach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na wskazany rachunek firmowy, jednakże wcześniejsze nadanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do dokonania przelewu (przelew za pośrednictwem poczty, tradycyjny przelew czy też przelew z karty). Zastosowanie mass collect łączy się też z szybszym księgowaniem należności niż w przypadku księgowania ręcznego, a przy tym wyeliminowaniem możliwych omyłek, jakie mogą wyniknąć w trakcie tej czynności.

Łatwiejsze śledzenie wpływających należności – plusy usługi mass collect

Choć mass collect nie jest obecnie oferowana we wszystkich bankach (mają ją m.in. niektóre banki spółdzielcze i ING Bank Śląski) warto zastanowić się nad jej wdrożeniem w przedsiębiorstwie, także takim, które co miesiąc wystawia mniej niż setki faktur. Zastosowanie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a więc łatwiejsze śledzenie wpływających należności) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję przesyłania przypomnień o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co z czasem efektywnie podnosi terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]