internetowy kantor, wymiana walut online

Kantor internetowy – oszczędność czasu i pieniędzy

Usługi finansowe

Jeszcze dekadę temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w kantorze albo w pobliskiej placówce bankowej – te pierwsze w dalszym ciągu działają w galeriach handlowych oraz przy hipermarketach! Lecz w błyskawicznie zmieniającej się rzeczywistości, klienci zapragnęli wymieniać walutę bez potrzeby wychodzenia z domu i po niższych kosztach, dlatego też utworzono kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Jakie usługi oferuje kantor internetowy oprócz wymiany walut?

Operacja w kantorze online jest jednakowo nieskomplikowana jak wymiana waluty w fizycznym kantorze. Nabywca loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które chce wymienić na inną walutę. Atutem kantorów wymiany walut online jest zwłaszcza to, iż wymianę można zlecić w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach pracy kantoru po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, z reguły z poprzedniej doby. Drugim i niezwykle znaczącym walorem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te proponowane przez placówki bankowe oraz kantory tradycyjne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może skutkować naliczeniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready najczęściej nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe świadczą także kilka innych usług lubianych przez konsumentów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w uzgodnionym przez użytkownika dniu czy też takiej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wówczas, gdy wyznaczony przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku).

Kto używa kantorów wymiany walut online?

Kantory online to opcja dla wszystkich lubiących komfort oraz dużą autonomię w rozporządzaniu kapitałem. Wykorzystują je także osoby studiujące czy też zatrudnione poza granicami Polski oraz kredytobiorcy spłacający pożyczki zaciągnięte w walucie obcej. Aczkolwiek nim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.