Kredyt obrotowy – garść podstawowych informacji

Usługi finansowe

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które chcą je rozwijać, powinni inwestować w kupno nowoczesnych maszyn oraz urządzeń. Tak ogromne wydatki trudno jest jednak sfinansować opierając się tylko na własnych środkach. Rozwiązaniem może się więc okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe kierowane do rolników oferują dzisiaj nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Pamiętajmy jednak, że często kredyty zaciągane w parabankach wiążą się z wyższymi kosztami lub zawierają nierentowne dla kredytobiorcy warunki, dlatego nie rekomendujemy tego rozwiązania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzono do niezbędnego minimum. To również dla niemałej grupy rolników okazuje się naprawdę dużym atutem, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale także właściciele firm. Kredyt tego typu można przeznaczyć na finansowanie wydatków związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może być skomplikowane. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam znaleźć kredyt świetnie dopasowany do potrzeb oraz wymagań prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Nieprzewidziane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy rolnikom snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozwijać prowadzoną przez siebie działalność albo spłacać posiadane zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są w krótkim czasie, bez niepotrzebnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach lub jednorazowo.