Myślisz o inwestowaniu? Rozważ zakup sztabek złota

Usługi finansowe

Jeśli chcesz kupić sztabę złota, koniecznie odwiedź ten adres.

Odkładanie pieniędzy na koncie bądź zakładanie lokat nie jest teraz tak korzystne jak parę lat temu. Niskie oprocentowanie proponowane przez banki, ale także i większa świadomość, że nie inwestowany kapitał nie zarabia spowodowały, że szukamy sposobów, które pozwolą naszym pieniądzom zapewniać za jakiś czas poboczny dochód. Obok kupowania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większe zainteresowanie zdobywają metale inwestycyjne, a szczególnie – sztabki złota.

Czy sztabki złota są bezpieczną inwestycją?

Przede wszystkim trzeba dobitnie zaznaczyć, że lokata finansów w złoto w sztabkach to inwestycja na wiele lat. Złoto zazwyczaj opiera się większym i mniejszym zawirowaniom obserwowanym w gospodarce, a wręcz niestabilność gospodarcza oraz polityczna nieraz podnosi jego wartość. Rzecz jasna można spostrzec wahania w jego ceny, jednakże badając jej historyczny wykres od razu daje się dostrzec, iż z czasem ona wzrasta. Co jest tego powodem? Od setek lat ilość tego kruszcu dostępna na rynku w zasadzie się nie zmienia. Niegdyś był on uniwersalną walutą, dzisiaj jest szeroko stosowany w przemyśle, medycynie czy elektronice, jak również – wciąż na dużą skalę – w złotnictwie i sztuce. Mimo, że wydobycie złota jest nieustające i teoretycznie powinno go być coraz więcej, recykling tego kruszcu użytego przykładowo do produkcji sprzętu elektronicznego (jak kable USB albo radia CB) jest w wielu przypadkach nieopłacalny, stąd popyt na złoto pozostaje na wysokim poziomie i prognozuje się, że z biegiem lat trend ten nie powinien się zmienić.

Odrębne sztabki złota lub combibar – co wybrać?

Czytając o lokacie środków w złoto w sztabkach większa część osób od razu pomyśli, iż to nie dla nich, z uwagi na ogromny koszt. Jednak sztabki złota są wytwarzane w rozmaitych wagach, wobec tego zasadniczo każdy może pozwolić sobie na lokatę jakiegoś wycinka oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 5 g, 2 g, a nawet 1 g. Takie malutkie sztabki są też doskonałe jako podarunek. Zasobniejsi inwestorzy, mający większy kapitał nierzadko nabywają cięższe sztabki złota o wadze 20 g, 250 g, jak również 1000 g. Należy jednak mieć świadomość dwóch faktów. Po pierwsze, nie można pociąć odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, wybierając większą sztabkę nabywamy złoto po wyraźnie niższej cenie. Stąd należy kupować złoto w sztabkach o rozmaitym ciężarze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są wstępnie podzielone na drobne sztabki o wadze 1 g.

Nasze dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]