catering świąteczny kraków

Catering świąteczny – sprawdź, dlaczego warto go zamówić?

Usługi

Ostatni tydzień roku to czas, który spędzamy głównie wraz z rodziną, ale imprezy świąteczne urządzane są też w firmach. Nieraz kadra firmy organizuje je na własną rękę, przynosząc własnoręcznie ugotowane dania, jednak w sporych przedsiębiorstwach ten model działania nie zawsze jest wydajny. Aby zatem pomóc sobie podczas organizacji firmowych śniadań bożonarodzeniowych, zarówno dużych, jak i tych mniejszych, zalecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Standardowe świąteczne smakołyki – co oferuje catering świąteczny?

Naturalnie na wigilijnym stole muszą stać tradycyjne świąteczne przysmaki. To zwłaszcza dania rybne, np. chrupki filet z karpia lub pstrąga, jak również zupy – koniecznie żurek i barszcz czerwony, a w niektórych regionach także zupa grzybowa. Na stole nie może brakować też krokiecików z grzybami i kapustą, które najczęściej serwowane są razem z wymienionym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez zakąsek na chłodno, przykładowo bez sałatki śledziowej bądź karpia po żydowsku. Trzeba również zatroszczyć się o słodki frykas na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy polecamy kutię z miodem, makowiec albo puszysty sernik.

Na co zwrócić uwagę catering świąteczny?

Planowanie świątecznego obiadu w firmie warto rozpocząć z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Trzeba wyznaczyć datę spotkania oraz zestawić go z harmonogramem urlopów zatrudnionych. Pozwala to ściślej ustalić przypuszczalną liczbę uczestników uroczystości, a w efekcie pomoże zamówić właściwą liczbę porcji. Zalecamy skonsultować z załogą menu i wspólnie wybrać te propozycje z oferty firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Istotne jest też to, żeby dowiedzieć się czy ktokolwiek z pracowników cierpi na alergię, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w deserach, albo są w ekipie firmy osoby, które nie spożywają mięsa oraz ryb. Dla takich osób trzeba zamówić dania pasujące do ich diety. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem dań świątecznych przyjmują zamówienia przez większość grudnia, niemniej jednak nie powinno się zabierać się do w ostatniej chwili.

Nasze dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]