Co oferuje biuro rachunkowe?

Usługi Usługi finansowe

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich firmach jest często powodem niemałych problemów. Mikrofirmy zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalisty ds. księgowości na stałe, zaś ich właściciele nie zawsze umieją odpowiednio zarządzać budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż mogłoby się to wydawać – należy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu zyskamy? Jak zyskać pewność tego, że jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Biuro rachunkowe – powierz budżet firmy profesjonalistom ds. księgowości

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić głównie z uwagi na dobro finansów. Jeśli zostawimy budżet firmy ekspertom ds. finansów, zyskamy gwarancję, że ewentualne kontrole US nie zakończą się wystawieniem kar. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to także oszczędność czasu i pieniędzy – nie musimy troszczyć się o finansami samodzielnie, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Należy także nadmienić o komforcie, jaki niesie ze sobą taka współpraca. Obecnie nie trzeba już regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż mnóstwo kwestii można uzgodnić z księgowym korzystając z poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – które okaże się najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się sugerować się jedynie jego cennikiem – nadzwyczaj niskie ceny usług często oznaczają ich niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści posiadają właściwe certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy rozliczanie delegacji.

Nasze dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]