Jak rozwinąć kwalifikacje zawodowe? Postaw na profesjonalny coaching

Usługi

Korzystna oferta sesji coachingowych znajduje się na tej stronie.

Całkowite spożytkowanie własnych możliwości może być nie takie proste. Czasami po prostu brak nam motywacji, innym razem przyczyną kłopotów bywają przeszkody psychologiczne. Bez względu na przyczynę, takie problemy bywają niezmiernie uciążliwe i praktycznie hamują rozwój osobisty bądź zawodowy. Co najgorsze, przezwyciężenie ich na własną rękę jest niesamowicie trudne, a nierzadko wręcz niemożliwe. Dlatego powinno się wspomóc się wiedzą profesjonalistów. Tym bardziej, iż metody, z których stosują dzisiaj coache, w wielu kazusach okazują się niesłychanie skutecznym instrumentem w pokonywaniu trudności blokujących drogę do osiągnięcia zamierzonych celów.

Coaching. Jak przebiega współpraca z coachem?

Praca z coachem zaczyna się od wzajemnego poznania się obu stron. By osiągnąć oczekiwane rezultaty, na wstępie najistotniejsze jest niewątpliwie uformowanie dwustronnej ufności oraz szczególnego typu relacji. W ciągu pierwszych spotkań – które mogą być prowadzone przez telefon albo za pomocą popularnych komunikatorów – coach pozna też cechy charakteru, możliwości i priorytety swojego klienta oraz ustali z nim strategię działania. W czasie współpracy zwykle prowadzi się parę sesji coachingowych (w 2-tygodniowych interwałach), trwających mniej więcej 1,5 godziny. Zamykające spotkanie to z kolei okazja do podsumowania działań i sprawdzenia, jak klient poradzi sobie z danymi przeszkodami w pojedynkę. To, które zagadnienia będą omawiane w toku sesji coachingowych jest uzależnione od celów osoby zwracającej się o pomoc – może to być podniesienie szeroko rozumianego zadowolenia z życia bądź spotęgowanie jego wydajności.

Kiedy należy skorzystać z profesjonalnego coachingu?

Na profesjonalny coaching można zdecydować się w różnych sytuacjach. Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za zwróceniem się o pomoc coacha, jest dążenie do kompletnego zagospodarowania skrytego potencjału celem rozszerzenia umiejętności zawodowych albo personalnych. Coach psycholog może też w zauważalny sposób wspomóc nas w podniesieniu komfortu życia, m.in. ucząc, jak minimalizować niepokoje lub zwiększając poziom zadowolenia.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]