Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

Bezpieczeństwo Usługi Witryny www

Chcesz poznać więcej informacji o usuwaniu wirusów WP? Zajrzyj na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w mijających latach tak popularnym CMS-em, że liczbę sklepów i witryninternetowych działających z jego wykorzystaniem liczy się w tej chwili w setkach milionów. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony wykonane na WordPressie bywają popularnym celem ataków cyberprzestępców. W razie zawirusowania witryny, niezbędne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania?

Wpisy na stronieinternetowej zmieniły się nie przez Ciebie? Strona rozsyła wiadomości-śmieci? Na witrynie widnieją przekierowania do nieznanych Ci adresów? A może nie dajesz rady się zalogować? To jedynie kilka z potencjalnych oznak wskazujących na zawirusowaną stronę. W takich sytuacjach nieodzowne jest błyskawiczna reakcja w celu identyfikacji powodu infekcji i przywrócenia strony do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek albo po atakach hakerów warto powierzyć zawodowcom od tego rodzaju działań, bowiem naprawa zainfekowanego WordPressa z reguły wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które na co dzień parają się tylko projektowaniem stron i sklepów www na tym CMS-ie.

Czyszczenie infekcji WordPress – drobiazgowy przegląd plików oraz baz danych strony

Spece zajmujący się usuwaniem malware ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych wykonują wnikliwy przegląd plików i baz danych strony. Weryfikują kod zastosowanych na stronie wtyczek oraz szablonów, jak również pliki htaccess oraz wp-config. W toku naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zmniejszą zagrożenie powtórnej ataków. Jeżeli długotrwała infekcja była powodem włączenia strony do spisu zagrożeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci podejmują też niezbędne kroki w celu wykreślenia jej z takich “czarnych list”. Okresowe uaktualnianie systemu zarządzania treścią i stosowanych na stronie www wtyczek jest niezwykle istotne, ponieważ likwidacja wszystkich następstw zainfekowania nie daje pewności, że podobna sytuacja nie powtórzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]