Masz nieszczelne okna? Zleć fachowcom ich uszczelnienie

Usługi

Dowiedz się więcej o uszczelnianiu okien Warszawa.

Na komfort lokatorów w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna ochraniają mieszkanie przed chłodem i wilgocią, ale też separują je od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, ze względu na pokaźne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się wykonać przynajmniej raz na rok. Nie warto tego lekceważyć, gdyż po tym okresie potencjalne mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można rozpoznać po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, tym samym, straty ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich regulacji (najczęściej służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wysokimi i niskimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]