Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Technologie Usługi

Druk 3D SLS - sprawdź informacje o ofercie na cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest skierowana przede wszystkim do projektantów CAD, pracowników sekcji badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów, inżynierów oraz przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda osoba czy też firma, która potrzebuje prototypu bądź modelu koncepcyjnego wydrukowanego przy pomocy technologii PolyJet, FDM, SLA, SLS, oraz DMLS, może złożyć zamówienie na te usługę, jeśli nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje też usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy również strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno artykuły od producentów sprzętu do druku 3D, jak i zredagowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – druk 3D prototypów oraz modeli koncepcyjnych

FDM to najpopularniejsza technologia drukowania 3D – za jej powodzeniem stoi atrakcyjny stosunek jakości do kosztów, a także możliwość użycia materiałów w szerokiej palecie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany najczęściej przy pomocy drukarek 3D MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę technologię druku wykorzystują osoby, które potrzebują prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Druk 3D w technologii SLA dla precyzyjnego prototypowania

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania prototypów. Ta technika – nazywana również stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest usługa wydruku 3D metodą SLA? Do osób bądź podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technika, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i druk wyrazistych krawędzi, gładkiej powierzchni, detali oraz bardzo wąskich elementów.

Drukowanie 3D w technologii SLS

Technologia druku 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są kolejne warstwy materiału – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najistotniejsze zalety tej techniki wydruku 3D? SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje precyzję konturów oraz odporność mechaniczną i chemiczną.

Nasze dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]